Náš příběh

Náš příběh na Mallorce začal v roce 2006.

Nejdříve jsme hledali pronájem domu u moře. Ostrov jsme vybrali jako ideální místo ve Středozemí po mnoha poznávacích cestách, zaměřených na možnosti dlouhodobého pobytu, relaxaci, práci i investici. Životní styl, příroda a různorodost Mallorcy nás natolik oslovily, že jsme se nakonec rozhodli pořídit penthouse v apartmánovém domě v Cala Pi. V té době začal pomalý a stabilní odliv první generace německých malých investorů, kteří si na ostrovech stavěli své domy od 70. let. Otvíraly se tím příležitosti pro výhodné koupě, trh byl otevřený. Na Mallorce bylo - a stále je - také mnoho pozemků určených k rezidenční výstavbě s připravenou infrastrukturou.

Z dovolených se stala práce na příležitostech, která nás bavila tehdy stejně, jako nás baví dnes. Rozhodli jsme se investovat do jedinečných, neopakovatelných projektů. Většina z našich nemovitostí stojí blízko první lokalitě. A to nejen kvůli nádherným jižním výhledům na ostrov Cabrera, (který je nějvětší španělskou přírodní rezervací), vysokým útesům nebo malebným zátokám s přístupem k moři: Vallgornera, resp. Cala Pi je klidná oblast, do které z letiště dorazíte za 35 minut. Máte zde k dispozici několik obchůdků a restaurací, ve druhém největším městě ostrova jste za 20 minut a v dosahu je několik malých přístavů. Není to oblast velkých hotelů a davy turistů v šortkách tu určitě nepotkáte.

Postavili jsme (si) náš “dreamhouse”: je to moderní, funkcionalistická vila na útesu, s výhledem z bazénu i domu “k nezaplacení”. Jako kontrapunkt jsme se plně věnovali několik let projektu fincy, tradičního kamenného španělského stavení dle veškerých pravidel této architektury s přispěním místních architektů. S velkorysým pozemkem plných citrusů, mandloní a 400 keři vinné révy cabernet sauvignon. Vybudovali jsme také několik domů o racionální výměře, které mají všechny předpoklady sloužit k více účelům, sezonním pronájmům i rodinným dovoleným, se stabilně vzrůstající hodnotou na trhu. Ale vždy najdeme čas i na nějakou specialitu, jakou pro nás představovala stavba naprosto atypického “zahradního domku”.

Za více než deset let jsme ušli pořádný kus cesty: naučili jsme se španělsky, jednat s místní byrokracií, známe legislativu, máme vybudovanou síť užitečných kontaktů od architektů, přes dodavatele až po vinaře a zpracovatele oliv. K našim domům máme zajištěné služby, ať jde o úklid, drobnou údržbu nebo zahradníka. A to za velmi příznivé náklady a mnohdy v rámci “reciprocit”. Ale víme také, kde kotvit lodě, kam se vydat za nejlepším koupáním a kam na ryby. V práci a na stavbách to nebyla vždycky idylka, takže také známe riziková místa, čeho se vyvarovat a rádi tyto naše zkušenosti předáme dál.

V posledních letech zažívá Mallorca opětovný boom v oblasti investiční výstavby se zajímavými specifikami. Dnes platí, že postavit dům na Mallorce a zajistit jeho financování je snad dostupnější, než v ČR. Nejen proto spolupracujeme s několika realitními kanceláři, které působí v různých oblastech. Velmi žádanou je oblast Son Vida, která je typicky luxusní oblastí, ale právě tak například městečko Sa Rapita pro odlišného klienta, který preferuje volný přístup k moři, místní atmosféru a trhy. Aktuálně stavíme “Dreamhouse 2”, dům, který svým způsobem uzavře kruh našich zkušeností a bude naší novou vlajkovou lodí a referencí.

Z úvodních průzkumných dovolených počátkem tisíciletí jsme se za necelých 15 let stali skutečnými staviteli s vlastní realitní kanceláří s přidanou hodnotou bezplatného servisu pro investory a se širokými kontakty na realitním trhu na Mallorce. Naším současným cílem jsou vyvážené, férové a přátelské vztahy s partnery i klienty a investování do nových, zajímavých realitních projektů s puncem jedinečnosti. Protože nás to baví.

Zpět na titulní stranu

Chcete víc informací?
Pole značená hvězdičkou jsou povinná.

Potvrzení emailu
1855202

Kontakt

Tel: +420 602 800 408
ALT CREDIT A.S. SUCURSAL EN ESPAÑA, Calle Estrelles 5, 07630 Campos, Illes Balears (Mallorca)
info@altcredit.cz