Náš příběh

Náš příběh na Mallorce začal v roce 2006.

Nejdříve jsme hledali pronájem domu u moře. Ostrov jsme vybrali jako ideální místo ve Středozemí po mnoha poznávacích cestách, zaměřených na možnosti dlouhodobého pobytu, relaxaci, práci i investici. Životní styl, příroda a různorodost Mallorcy nás natolik oslovily, že jsme se nakonec rozhodli pořídit třípokojový penthouse v apartmánovém domě v Cala Pi. V té době začal pomalý, ale zato stabilní odliv první generace německých malých investorů, kteří si na ostrovech stavěli své domy od 70. let. Otvíraly se tím příležitosti pro výhodné koupě, trh byl otevřený. Na Mallorce bylo - a stále je - také mnoho pozemků určených k rezidenční výstavbě s připravenou infrastrukturou.

Z dovolených se stala práce na příležitostech, která nás bavila tehdy stejně, jako nás baví dnes. Rozhodli jsme se investovat do jedinečných, neopakovatelných projektů. Většina z našich nemovitostí stojí blízko první lokalitě. A to nejen kvůli nádherným jižním výhledům na ostrov Cabrera, (který je nějvětší španělskou přírodní rezervací), vysokým útesům nebo malebným zátokám s přístupem k moři: Vallgornera, resp. Cala Pi je klidná oblast, do které z letiště dorazíte za 35 minut. Máte zde k dispozici několik obchůdků a restaurací, ve druhém největším městě ostrova jste za 20 minut a v dosahu je několik malých přístavů. Není to oblast velkých hotelů a davy turistů v šortkách tu určitě nepotkáte.

Postavili jsme (si) náš “dreamhouse”: je to moderní, funkcionalistická vila na útesu, s výhledem z bazénu i domu “k nezaplacení”. Jako kontrapunkt jsme se plně věnovali několik let projektu fincy, tradičního kamenného španělského stavení dle veškerých pravidel této architektury s přispěním místních architektů. S velkorysým pozemkem plných citrusů, mandloní a 400 keři vinné révy cabernet sauvignon. Vybudovali jsme také několik domů o racionální výměře, které mají všechny předpoklady sloužit k více účelům, sezonním pronájmům i rodinným dovoleným, se stabilně vzrůstající hodnotou na trhu. Ale vždy najdeme čas i na nějakou specialitu, jakou pro nás představovala stavba naprosto atypického “zahradního domku”.

Za více než deset let jsme ušli pořádný kus cesty: naučili jsme se španělsky, jednat s místní byrokracií, známe legislativu, máme vybudovanou síť užitečných kontaktů od architektů, přes dodavatele až po vinaře a zpracovatele oliv. K našim domům máme zajištěné služby, ať jde o úklid, drobnou údržbu nebo zahradníka. A to za velmi příznivé náklady a mnohdy v rámci “reciprocit”. Ale víme také, kde kotvit lodě, kam se vydat za nejlepším koupáním a kam na ryby. V práci a na stavbách to nebyla vždycky idylka, takže také známe riziková místa, čeho se vyvarovat a rádi tyto naše zkušenosti předáme dál.

V posledních letech zažívá Mallorca opětovný boom v oblasti investiční výstavby se zajímavými specifikami. Dnes platí, že postavit dům na Mallorce a zajistit jeho financování je snad dostupnější, než v ČR. Nejen proto spolupracujeme s několika realitními kanceláři, které působí v různých oblastech. Velmi žádanou je oblast Son Vida, která je typicky luxusní oblastí, ale právě tak například městečko Sa Rapita pro odlišného klienta, který preferuje volný přístup k moři, místní atmosféru a trhy. Aktuálně stavíme “Dreamhouse 2”, dům, který svým způsobem uzavře kruh našich zkušeností a bude naší novou vlajkovou lodí a referencí.

Z úvodních průzkumných dovolených počátkem tisíciletí jsme se za necelých 15 let stali skutečnými staviteli s vlastní realitní kanceláří s přidanou hodnotou bezplatného servisu pro investory a se širokými kontakty na realitním trhu na Mallorce. Naším současným cílem jsou vyvážené, férové a přátelské vztahy s partnery i klienty a investování do nových, zajímavých realitních projektů s puncem jedinečnosti. Protože nás to baví.

Zpět na titulní stranu

Kontakt

Tel: +420 602 800 408
ALT CREDIT A.S. SUCURSAL EN ESPAÑA, Calle Estrelles 5, 07630 Campos, Illes Balears (Mallorca)
info@altcredit.cz